עשרת הכללים לעצמאית / מעיין גלבוע

Share on facebook
שתפו בפייסבוק
Share on twitter
צייצו בטוויטר
Share on linkedin
שתפו בקהילה העסקית שלכם

1. הבחירה בידייך – ההחלטה לעזוב הכל ולהיות עצמאית משלבת בתוכה אתגרים, הגשמת חלום, פחד, מחויבות, סבלנות והבנה כי מדובר בתהליך.

2. ליווי מקצועי נכון – מידי שנה נסגרים בישראל יותר מ- 40 אלך עסקים, הסיבות מגוונות ולכן חשוב להיערך בצורה נכונה, לטובת כך צריך לקחת אנשי מקצוע נכונים בכל שלב בעסק שילמדו, ילוו ויתנו את הכלים הטובים והנכונים עבורך להצלחה.

3. עבודה מהבית – רוב הנשים העצמאיות, לפחות בשלבים ההתחלתיים של העסק (שנה-שנתיים ראשונות) עובדות מהבית, בבית יש המון פיתויים שמסבים את תשומת ליבנו מהעבודה לשמה התכנסו, ולכן המלצה שלי, תקצו חדר מסוים או מקום ספציפי בבית לטובת העבודה, כמו כן הגדירו שעות מסודרות לכך, כדי שכל כולכן תהיינה ממוקדות מטרה.

4. התנהלות כלכלית נכונה – השנה- שנתיים הראשונות בהקמת העסק מצריכה השקעה משמעותית בעסק, ממש כמו גדילתו של תינוק, הרבה קורה שם בתקופה זו ולא תמיד יש הכנסה פעילה, כמו שהיינו רגילים עד כה. מצב זה מצריך היערכות וחשיבה מראש, החלטה אם לעבוד בינתיים בעבודה חלקית מתוך מקום ליצור הכנסה מסוימת ותוך כדי ליצור פיתוח עסקי ואישי או, אם זה אפשרי להשקיע את על כולנו בפיתוח וייצור הכנסה בעסק החדש. תהיה אשר ההחלטה אשר תחליטי, חשוב לעשותה ולהבין מה זה מצריך ממך ומבני הבית.

5. דעי את זכויותייך – כשאת בוחרת לעבור מעולם של שכירות לעולם של עצמאיות, חשוב ללמוד את השינויים שמגיעים יחד עם שינוי הסטטוס – בנושאים כמו דמי ליד בביטוח ללאומי, החזרי מס וכו'. העולם הוירטואלי עמוס במידע רלוונטי, ולכן חשוב להיות מודעות לכך.

6. ההצלחה היא שלך וגם חוסר ההצלחה – את הבוס שלך עצמך ובעצם גם העובדת של עצמך. כשמגיעות ההצלחות זה כייף ומרגישים סיפוק, אך מה לעשות שתמיד יש גם חוסר הצלחה ושם מגיעות אכזבות, חוסר אמונה ורצון לעיתים להרים ידיים. למדי את עצמך שהחיים זה גם וגם, וכדי ללמוד להיות טובה יותר ולא לחזור על טעויות, השקיעי מחקר וחשיבה בכל הצלחה ובכל חוסר הצלחה, ברגע שתלמדי את הנוסחה תדעי בהמשך גם לשכפל אותה להצלחות נוספות.
7. ניהול זמן נכון – כבר לא מדובר ביום עבודה של 9 שעות, אלא בפריסה אחרת לגמרי במהלכו של כל היום, ועל כל זה משפיעים גם הילדים, הבעל,ניהול בית ועניינים נוספים. חשוב לחלק נכון את יומך, ובתוך השעות שהגדרת לחלק נכון את העבודה בין כתיבת חומרים, שיווק, פגישה עם לקוחות, פגישה עם אנשי מקצוע, שת"פים וכו'.

8. יצירתיות וחדשנות – השוק רווי בנשות מקצוע בתחומים שונים, כל אחד וייחודה, כל אחת מביאה את עולמה וניסיונה. יש מקום לכולן בשפע. ובתוך זה מצאי לך את הייחוד שלך, במה את שונה מאחרות, מה את מביאה מנקודת מבט וזווית קצת שונות, הם אלו שיעשו את ההבדל בהצלחה שלך.

9. לא להיות לבד – את הבוס של עצמך, לתקופה ארוכה את היא שעושה המון תפקידים בעסק, לעיתים אפשר לומר שאת לבד במערכה – ואין סיבה לכך. בחרי להיות חלק מקבוצת כוח של נשים נוספות שבחרו כמוך, המפגש עם נשים עצמאיות נוספות מפרה, מלמד, יוצר תזוזה בתוך העסק שלך.

10. זכרי מאיפה הכל התחיל – כמו בכל דבר יש רגעי משבר וקושי, חשוב שיהיה לך את הדבר הזה שמזכיר לך מאיפה התחלת ולאן את מכוונת, צנצנת חלומות, לוח חזון, משפט שמזכיר, כל דבר שיחזיר אותך לרגע ההוא שהחלטת שאת עצמאית בחיים שלך!

 

בהצלחה!!!!!!!!!!!

עזרו לנו לחזק את העסקים בדרום

אנחנו מזמינים אתכם להיות שותפים בהקמת מערך השיווק האינטרנטי הגדול בישראל לקידום העסקים בעוטף עזה ואשקלון: לפרטים נוספים ורכישת תשורה: https://www.giveback.co.il/project.aspx?id=3252

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן