מנהל איך אתה שורד? / ניר מקובסקי ואלכס פטרשק

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייצו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בקהילה העסקית שלכם

העולם העסקי נמצא בתוך תהליכים מעמיקים ומאתגרים כאחד, אשר בהם מנהלים מוצאים את עצמם מוטרדים, מתוחים, שחוקים ואף משלמים מחירים כבדים בחייהם האישיים והמקצועיים.

מנהל טוב נחשב לאחד כזה שמביא את התוצאות ומקדם את החברה. ועם זאת מרבית המנהלים והעסקים בישראל עסוקים בשאלה "כיצד לשרוד?". כיום, השוק הישראלי מלא במתחרים חדשים שצצים כמו 'פטריות אחרי הגשם' ואלו מצליחים במהירות גבוהה יותר ליצור הצלחות. הפתרון נמצא בפוטנציאל של המנהל. ככל שהמנהל ייטיב להשתמש בפוטנציאל האנושי שלו, הוא יצליח ליצור רוח של מצליחן ונאמן לעסק שמביא יוזמה ורעיונות חדשים לשגשוג העסק. יכולתו לתפקד ולנהל תהיה טובה בהרבה יותר.

למנהל חדש מספר טיפים בסיסיים להצלחה:
1. להכין תוכנת עבודה מפורטת לשנה הראשונה – מנהל טוב לומד במהלך השנים מה הוא צריך לשנות אך בהתחלה בכדי להשאיר חותם הוא חייב להכין תכנית עבודה עם בסיס ומשם יוכל לתקן בהמשך השנים את כל מה שלדעתו הוא זקוק לו.

2. להציב יעדים ולרשום אותם – אין מטרה ללא יעד. ואין יעד ללא מטרה. ברגע שמנהל כותב לעצמו את יעדים ומתכנן את התכנית שלו לפי יעדים אלו הוא יהיה דבוק במטרה ולא בלחץ מסביב.

3. לראות מה היתרונות היחסיים שלך ומה החסרונות היחסיים שלך. לדוגמא: "אני לא טוב בשיווק" – הזיהוי מאפשר למנהל להשתפר ולהעשיר את הידע שלו.

4. להבין שבעל מקצוע טוב לא תמיד הוא מנהל טוב – מנהל טוב נחשב למנהל בעל כריזמה יוצאת דופן ומלא ידע. לא כל בעל מקצוע יכול להיות מנהל טוב שכן מנהלים מחוזקים ביכולת אנושית להעצים את עובדיהם ולגרום להם להוציא את המקסימום בעסק.


5. לשמור על הגישה החיובית כל הזמן – מנהל טוב לא יכול להיות פסימי ולראות את החצי כוס הריקה כל הזמן. הוא נדרש לחייך לסביבה ולהראות כי הכל בסדר. הגישה החיובית תעזור לעובדים לעבוד בצורה נעימה יותר ואף תגרום לתקשורת טובה יותר בעסק.

6. להיות מנהיג – מנהיגות היא דרך שעם השנים לומדים לקחת. מנהל טוב יגרום לעובדים שלו ללכת אחריו מרצונם והוא יעלה להם את המוטבציה ללא כל קושי.

7. לאמץ חדשנות – עם העולם הטכנולוגי והשינויים ביחס ללקוח, מנהל טוב יידע לעדכן את עובדיו בשינויים שקורים מסביב.

8. לוקח סיכונים ופותר בעיות מיידיות – מנהל טוב לא יחכה. הוא יפתור את הבעיה מיד ולא יבזבז את הזמן לעסק.

*הכותבים הינם מאמנים עסקיים ומעבירים סדנאות למצוינות בעסקים.

עזרו לנו לחזק את העסקים בדרום

אנחנו מזמינים אתכם להיות שותפים בהקמת מערך השיווק האינטרנטי הגדול בישראל לקידום העסקים בעוטף עזה ואשקלון: לפרטים נוספים ורכישת תשורה: https://www.giveback.co.il/project.aspx?id=3252

השארת תגובה

Call Now Button
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן