כמה פעמים שמעתם את ההורים שלכם אומרים לכם, "בדור שלנו זה לא היה…" / מעיין גלבוע

שתפו בפייסבוק
צייצו בטוויטר
שתפו בקהילה העסקית שלכם

כמה פעמים חשבתם לעצמכם שהשגרה שאתם חיים, הדרך בה אתם בוחרים, העבודה אותה אתם עושים, התפקיד, השעות, זה מאתגר, מורכב והאמת קצת (אם לא ממש ) שונה מהסיפורים של ההורים שלכם.

נעים להכיר, קוראים לנו דור ה- Y
מה זה בעצם אומר עלינו?

אנחנו סקרנים יותר, חוקרים יותר ואוהבים ללמוד עוד ועוד דברים חדשים, נעים ממקום למקום, מתמודדים עם קושי בפתרון בעיות ודילמות, וזאת בגלל תרבות השפע הנהוגה.
ויש גם מלא יתרונות: אנחנו יצירתיים מאוד, מתוחכמים, חדשניים ומעיזים.
ומתוך כך מגיעה גם יותר ויותר נטישה של מקומות העבודה הרגילים וזליגה לתחום העסקים.
אנו רוצים לנהל קריירה דינמית, ונוטים לרצות להיות הבוסים של עצמינו.

אז מה זה אומר בעצם להיות בעל עסק בדור שכזה מאתגר?

הרצון והשאיפה לחשוב כל הזמן קדימה גורמת לעסק להיות בתנועה, וגם בתקופות שיש טיפה האטה או אפילו עצירה, יתרונות התקופה מעלים את האנרגיה ויוצרים חשיבה בלתי פוסקת.
להיות בעל עסק בדור שכזה, אומר לשאוף כל הזמן לדברים חדשים, לפיתוח הדמיון והיצירתיות.
ואם לא נעמוד בתנאים אלו, יכול להיות שניאלץ להישאר מאחור.
לשמחתנו דור זה הביא עימו מקצועות חדשים וחדשניים, ממש כאלו שלא היו פעם.
כל סוגי היועצים למיניהם, אלו שההורים שלנו אומרים לנו שבדור שלהם הם לא היו.
כמו: יועץ עסקי, ויועצת שינה, יועץ שיווקי ומדריכת הורים.

על יוטיובר כבר שמעתם?

המון דברים שבעבר כביכול הסתדרו לבד,או שלא חשבו שיש בהם צורך, היום זה שונה, כי המציאות בעצם היא ששונה, וכדי להתקדם בה צריך ליצור התאמות.

הבשורה הגדולה היא, שכל אחד שיש לו חלום, מתרגש מעשייה של משהו, שאולי אפילו טרם קיים, יכול לחשוב על האריזה הנכונה, הערך החדש שיכול לתת לקהל, והנה עסק חדש יוצא לדרך.

ועם כל הטירוף, החדשנות, התזוזה, איך לרגע חוזרים למקורות, למשפחתיות, ומביאים ילדים לעולם דינמי שכזה, והאם בכלל יש לנו זמן בשביל לגדל אותם?

בדור ה- X, זה של פעם, להביא ילדים לעולם היה חלק בלתי נפרד מסדר ההתרחשויות בחייו של אדם.

בדור ה- Y, המיקוד העצמי וכתוצאה מכך המקצועי, גורם לכך שאנשים משקיעים, שעות, ימים, שנים, בפיתוח האישי והמקצועי שלהם, ולעיתים רבות, השקעה זו מרחיקה אותם מהרצון או התשוקה להביא ילדים לעולם.

מה שגיליתי לאחרונה, בקרב חבריי, ועוד רבים אחרים, אנו בוחרים להיות הבוסים של עצמנו, מתוך רצון להגשים גם את תשוקת הבאת ילד לעולם, וגם את תשוקתנו בהגשמה עצמאית וזאת, בלי בוס שינהל לנו את החיים.

הבחירה בלהיות עצמאית
 בדור מאתגר שכזה, מביאה עימה אחריות גדולה, הכוח בידיים שלי להצליח, להרוויח ולדאוג למשפחתי וילדיי.

הבחירה בלהיות עצמאית בדור שכזה, היא להיות אמיצה, ללכת אחרי החלומות שלי, לרצות לממש עצמי, להוות דוגמא לילדיי שהם יכולים להיות כל מי שהם רק רוצים.

הבחירה בלהיות עצמאית, מעלה בי מידי יום גם חששות ופחדים, שעם כל הכבוד לרצון להגשים חלומות, בשעות מסוימות של היום זה גם קצת מכביד ומאתגר עד מאוד.

במסגרת עיסוקי, כמדריכת הורים, אני פוגשת הרבה משפחות בהם השילוב בין הגשמה אישית ומקצועית, התשוקה בלהיות כל מי שאני רק יכול לדמיין, הדבר הכה טבעי בלהביא ילדים לעולם, וגם לפגוש אותם אחרי שחוזרים מהגן, עומס השעות בעסק, יוצר לעיתים רבות קשיים, שאלות רבות, רצון לפצות את הילד, וזה מתוך האפשרות של תרבות השפע.

ובשאר השעות של היום, אני גאה, להיות חלק מהדור, שכל הזמן חושב קדימה, ואיך אפשר לשפר ולהתקדם ולהצליח.

ועד שנעכל ונלמד עוד יותר את דור ה- Y, יגיע דור ה- Z, הולך להיות מעניין….

עזרו לנו לחזק את העסקים בדרום

אנחנו מזמינים אתכם להיות שותפים בהקמת מערך השיווק האינטרנטי הגדול בישראל לקידום העסקים בעוטף עזה ואשקלון: לפרטים נוספים ורכישת תשורה: https://www.giveback.co.il/project.aspx?id=3252

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן