הוועדה- בזבוז זמן!

שתפו בפייסבוק
צייצו בטוויטר
שתפו בקהילה העסקית שלכם

אמש אישרה הממשלה את הצעתו של שר האוצר משה כחלון, להקים וועדה שתבחן מתן כלים לחיזוק כושר התחרות של העסקים הקטנים והבינוניים בארץ ובחו"ל. בראש הוועדה יעמדו מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד ומנכ"ל משרד הכלכלה ותעשייה שי רינסקי. הוועדה תגיש המלצותיה בתוך ששה חודשים.

אלא שהקמת הוועדה נתקלה בביקורת לא מבוטלת ע"י הארגון שמאגד את העסקים הקטנים והבינוניים- איגוד לשכות המסחר. לדברי יו"ר הארגון אוריאל לין, מדובר פשוט ב"בזבוז זמן". "חצי שנה עד שנקבל את המלצות הוועדה, כמה חודשים לדיונים בהמלצות, ועוד כמה חודשים ליישומן. משמעות הדבר היא איבוד של שנה ואף יותר, כאשר בשנת 2016 לבדה נסגרו 43,000 עסקים". כך לדבריו.

עוד אמר לין שיש לקבל שלוש החלטות לביצוע מיידי, שיסייעו משמעותית לעסקים. הראשונה הוא הקפאת העלאת מס הארנונה בשנים 2018-2019 בכל הרשויות המקומיות ו94מועצות. השנייה היא להקפיא באופן מוחלט כל רגולציה המוטלת על המגזר העיסקי, כולל המגזר הקמעונאי. השלישית היא לתקן את חוק חובת המכרזים, בהתאם להצעת החוק שיזם האיגוד המיועדת לתעדף עסקים זעירים, קטנים ובינוניים במכרזי המגזר הציבורי.

גם יוסי אלקובי, נשיא התאחדות המלאכה והתעשייה, מתח ביקורת על החלטת הממשלה ואמר: "נדמה כי הוועדה הוקמה כמס שפתיים על מנת להשקיט רעש, אבל בפועל לא לעשות דבר על מנת לעזור לאותם בעלי עסקים אשר מחזיקים את המשק הישראלי ומתמודדים עם קשיים הישרדותיים רבים".
"לא ייתכן שתתכנס ועדה שתדון במצב העסקים הקטנים בישראל ואף ארגון עסקי לא ייקח בה חלק. מי יודע את מצב העסקים בישראל, למה הם זקוקים, המצוקות שלהם, אם לא הארגונים המייצגים אותם? אנחנו דורשים ממנכ"ל משרד הכלכלה לזמן את נציגי העסקים הקטנים בישראל על מנת שייקח חלק בוועדה שיהוו נציגות ראויה שתשמיע באוזני מקבלי ההחלטות את מצוקתם של בעלי העסקים הקטנים ותבטיח להם תנאים ראויים, או לפחות שווים לתעשיינים הגדולים"

עזרו לנו לחזק את העסקים בדרום

אנחנו מזמינים אתכם להיות שותפים בהקמת מערך השיווק האינטרנטי הגדול בישראל לקידום העסקים בעוטף עזה ואשקלון: לפרטים נוספים ורכישת תשורה: https://www.giveback.co.il/project.aspx?id=3252

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן